16 Aralık 2012

Çocuğumla Her Güne Bir Dua-Semine&Senai DemirciYatmadan önce kuzucuklarıma bu kitabı okurken, aramızda sevgiden bir köprü kurulduğunu hissediyorum :) Kitapta Kasım ayına geldik. Kitabın sonuna yaklaştığımız için üzülüyoruz.
Aradaki resimler bir hârika. H.Şeyma Yeniçeri'ye çizdiği resimlerden dolayı teşekkür ederiz :)
Tabii ki tüm Demirci Ailesi'ne böylesine samimi, sıcacık bir kitap yazdıkları için, çok teşekkür ederiz.


Gelelim favori dualarıma:

30 NİSAN
Allah'ım, evimize gökyüzünden huzur gönder, kalbimize gökkuşağından neşe gönder, ruhumuza cennetten müjde gönder.

10 TEMMUZ
Sevgili Allahım, anneme kek yaparken yardım etmek istiyorum, ama izin vermiyor. Ben, unların havada uçuşmasını çok seviyorum, hamurun burnuma yapışmasından çok mutlu oluyorum. Bu duamı kabul eder misin?

12TEMMUZ
Sevgili Allah'ım, bu gece babam yanağıma iyi geceler öpücüğü kondurunca, beni biraz daha sıkı ve uzun tutsa kollarında. Beş defa "Seni seviyorum" dese...

(Çilek Yayınları, 2003, 200sayfa)


18


KİTABIN ARKA KAPAĞINDAN:

Odadan gelen fısıltılara kulak kabarttı. Yatmak üzere olan kızının sesini duyabiliyordu. Anlam veremediği sözler fısıldıyordu. Kapıyı yavaşça araladı. Minik kız ellerini açmış dua ediyordu. Yavaşça yanına vardı. Saçlarını okşadı. "Bu nasıl bir dua?" diye sordu. "Ben de böyle dua etmek istiyorum." Küçük kız cevap verdi: "Ben harfleri söylüyorum. Allah harfleri bir araya getirip benim için dua yapacak."

Çocuğumuz bir zamanlar sadece hafrlerini söyleyebildiğimiz bir dua idi... Bedeninin hiçbir ayrıntısını bilmeden istedik çocuğumuzu. Hiçbir duygusunu tanımadan istedik çocuğumuzu. Adını bile koymadan istedik. Sonra geldi. Gönderildi. Doğdu. Çocuğumuz oldu. En sevdiğimiz oldu. Kalbimize sokuldu. Sevdik onu. Herkesten çok sevdik. Sadece harflerini fısıldamıştık oysa: "Ç-O-C-U-K". Yaratcımız harfleri bizim için bir araya getirdi. Duamıza en güzel biçimi verdi. Çocuğumuz kabul edilmiş en güzel duamız oldu.

Çocuğumla Her Güne Bir Dua, kabul edilmiş en güzel duamızın dudağına kabul edilecek güzel dualar değdirmek için hazırlandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder