12 Kasım 2014

İlaçsız Yaşam / Ümit Aktaş
ÖNEMLİ OLAN, HASTAYA ZARAR VERMEDEN HASTALIĞINI TEDAVİ ETMEK!

...Modern tıp ve ilaç sektörünün insan sağlığına yaptığı katkıları reddetmek tabii ki mümkün değil, zaten hiçbirimizin de böyle bir iddiası yok. Fakat modern tıp ekolünün geleneksel tıbbı ve onbinlerce yıl boyunca biriken bilgiyi yok saymasına ne demeli?
...Özellikle tıp doktorlarının insan sağlığı ile ilgili konularda at gözlüğü takmalarını kabul edemiyorum. İnsan vücudunun işleyişi ile ilgili olarak bildiklerimiz henüz devede kulak bile değil, öyleyse, sadece benim bildiğim doğrudur diyerek tek bir şarkı tutturmak ve söylenen diğer tüm sözlere kulak tıkamak niye? (s: 41)


Otoimmun hastalıklar için tıp hangi ilaçları öneriyor?
Bol bol kortizon ve bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaçlar. Oysa hep söylüyorum, bir kez daha tekrarlayayım:
Bağışıklık sisteminin yanlış ve aşırı çalışmasından kaynaklanan hastalıkların tedavisi, bağışıklık sisteminin baskılanması değildir, dengeye oturtulmasıdır. Bağışıklık sistemini baskılama çabası, modern tıbbın en büyük hatasıdır. Bu yaklaşım hastalığı tedavi etmez, sadece üzerini örter, gölgeler. Hasta, ömrü boyunca tedavi olamaz, sık sık tekrarlamalar ve ataklar yaşar. Bu başarısızlık, üzerinde durulup düşünülmesi gereken önemli bir problemdir.
Hastanın hastalığı tedavi edilemiyorsa, neden bu kadar fazla yan etki riski altına sokuluyor? Bu kadar kuvvetli ilaçlar tedaviye yaramıyorsa, neye yarıyor?
Maalesef modern tıbbın tedavi anlayışı bu! Bu tedavi anlayışında hastaya ilaç vermeden göndermek yok! Temel problem halledilmemiş, hastalık tedavi edilmemiş olabilir. Hastanın belirtilerini baskılamak yeterli görülüyor. Hatta belirtileri baskılamak için, kullanılan bu ilaçların bir ton yan etkisi de görmezden geliniyor. (s:44)

Ketentohumu tüketerek elde edilebilecek faydalar:
* Bağırsakları çalıştırır, kabızlığı engeller.
* Aşırı miktarda yükselen LDL kolesterolü düşürür.
* Kalp damar hastalıkları ve felç riskini azaltır.
* Menopoz sonrası sıcak basmalarına ve kemik erimesine karşı korur. (s:102)

Yeterli miktarda su için. Kriteriniz idrar renginiz olmalı. Eğer idrarınız su rengi ise, yeterince su içiyorsunuz demektir. Koyu renk ise, daha çok su içmelisiniz.(s:224)

...Spor yapmak endorfinleri salgılatır. Endorfinler, vücutta salgılanan ağrı kesicilerdir, insana mutluluk verir ve stresten korur.(s:225)

Menopoz sonrası şikayetlerini gidermek için kullanılan hormon tedavileri meme kanseri riskini artırıyor. Menopoz sonrasında hormon tedavileri kullanmayın! Eğer çok fazla menopoz şikayeti yaşıyorsanız, bununla ilgili bitkisel çözümler var, fitoterapi uzmanı bir doktora başvurun. (s:228)

(Hayy Kitap, 2014, 240 sayfa)

86

KİTABIN ARKA KAPAĞINDAN:

Bağışıklığını güçlendir, ilaç mahkûmu olmaktan kurtul!
"Gereksiz ve bilinçsiz ilaç kullananların, hayat boyu ilaca mahkûm edilenlerin, hastane hastane gezip de derdine derman bulamayanların ne çektiğini iyi biliyorum. Oysa çok basit, çok ucuz önlemler alarak bu cefayı çekmemek mümkün! İnsani, doğal ve yan etkisiz önlemler… Yani hastalanmamak mümkün! Ben bunun formülünü veriyorum, koruyucu hekimlik anlayışını modern, güncel verilerle bugüne taşıyorum. Bunu yaparken de tıbbın ve fitoterapinin araştırma-geliştirme gücünden yararlanıyorum."
Dr. Ümit Aktaş

Bitkilerle tedavi alanında yüksek lisans yapan ilk Türk hekimlerinden biri olan Dr. Ümit Aktaş'a göre hastalanmamak mümkün. Nasıl mümkün? Bağışıklık sistemini tabiattan gelen ilaç-besinlerle ve probiyotiklerle her daim güçlü tutmakla mümkün. Bağışıklık sistemi zayıfladığında ise doğal takviyelerle desteklemek gerekiyor.

Ümit Aktaş bir bağışıklık sistemi uzmanı. Modern tıbbın 'önce zarar verme' anlayışının takipçisi. İlaçsız Yaşam' da romatoid artrit, fibromiyalji, multipl skleroz (MS), sedef, astım, alerji, egzama, Hashimato, diyabet, ülseratif kolit ve kanser gibi "sebebi bilinmiyor, tam olarak iyileşmez, ölene kadar ilaç kullanacaksın" denen hastalıkların temel sebebini açıklayarak doğal tedavi yöntemlerini anlatıyor. Hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik öneriler sunuyor.

Bu kitap bir hastalanmama ve hastalıklardan kurtulma kitabı! Kitapta yer alan tüm bilgiler bilimin süzgecinden geçirildi. Bilimsel kanıtı bulunmayan hiçbir öneriye yer verilmedi. Kendinizin ve sevdikleriniz sağlığınızı akıllıca yönetmek istiyorsanız İlaçsız Yaşam benzersiz bir kitap! Sistem eleştirisiyle teorik, kurtuluş reçeteleriyle sonuna kadar pratik bir başucu kitabı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder