10 Mart 2011

Huzursuz Bacak - Mustafa Kutlu

Nuri’nin durduğu yere doğru yürüyorum. Yine mezar taşlarına bakıyor, bazılarını okuyorum. Mezar taşları sosyal tarihimizdir. Eski mezar taşları hal tercümesi, meslek, tarikat, tarih v.b. gibi pek çok alanda bilgi verir.

08 Mart 2011

Bir Değirmendir Bu Dünya - Cahit Zarifoğluİhtiyar dünyanın, zillet dolu günleri tepemizde demokles’in zalim kılıcı sanki… Ufkumuz kararmış, kalbimiz taş, gözlerimize mil çekilmiş âdetâ… Kendimizden, kendi öz ve süflî menfaatlerimizden başka görebildiğimiz, düşünme haysiyeti gösterebildiğimiz hiçbir mesele ve hiçbir değer yok gibi…

03 Mart 2011

Acı Çekmiş Yüzünde - Cihan Aktaş"DAĞINIK DÜNYA" başlıklı hikâyeden:Birkaç yıl önce, daha yeni evliyken, sayım günü eve gelen üniversiteli genç kızla delikanlıyı hatırladı: “Mesleğiniz nedir efendim?”

“Şeyy (hukuk fakültesi bitirdim diye hukukçuyum diyemem ki…), herhalde…ev kadınıyım.”

01 Mart 2011

Înna lillah ve inna ileyhi raciun

"Tarihimizdeki bütün zaferler silahla değil maddi üstünlükle değil sadece iman, aşk ve azimle kazanılmıştır. Bir ülkenin gücü; tankı, topu, parası değil, imanlı evlatlarıdır. Bunun da temelinin; inançlı, milli ve manevi değerlerine bağlı aileler olduğu unutulmamalıdır. İnanç, her şeyin temelini teşkil eder ve gençler olarak sağlam bir imana sahip olunmalıdır.
Kıymetli gençler insanların hayrı ve saadeti için, tüm gücünüzle çalışın. Her nefesin hesabının verileceğini bilerek, hayır yolunda çalışın. Ömrünüzün sonuna kadar insanlığa hizmete devam edin."
Necmettin Erbakan

Hocam, mekânın cennet olsun.

Allah senden razı olsun.
Nur içinde yat.